Pomagaj z Markiem

Podopieczni fundacji

W każdym momencie możesz przekazać nam darowiznę dowolnej wysokości. Pomoże ona nam realizować cele statutowe oraz będzie ważnym wsparciem dla naszych podopiecznych.

Każda złotówka, która do nas trafia, pomaga nam pomagać innym!

Adrian Jarosz

Jeżeli ktoś z was chce przeznaczyć swój 1% dla Adriana Jarosza prosimy wpisać w odpowiednią rubrykę PIT-u nazwę Fundacji: Fundacja Marka Kamińskiego oraz KRS 0000133671 . 

W rubryce „Informacje uzupełniające” należy wpisać DLA ADRIANA JAROSZA.

Adrian Jarosz

Adrian, 22 letni ratownik WOPR, był pełen życia i z dużym sercem dla innych.

W dniu 17.10.2013 doszło do zatrzymania krążenia i uszkodzenia centralnego układu nerwowego. Od tego dnia Adrian jest w śpiączce. Jest rehabilitowany cztery godziny dziennie przez fizjoterapeutów oraz prowadzona jest szeroka farmakologia na poprawę działania mózgu oraz pozostałych organów. Przyniosło to już wymierne korzyści w postaci odzyskania ograniczonej świadomości.

„Diagnoza Profesora Talara jest dla nas motorem do dalszego działania. Następnym krokiem jest wybudzenie. Obecnie jesteśmy na etapie pozyskiwania środków na pionizator i turnusy rehabilitacyjne które są dla Adriana bardzo ważne gdyż to może pomóc w kontakcie z naszym ukochanym Malcem.” – mówią rodzice Adriana.

Pomóżmy Adrianowi, żeby mógł znowu kochać i ratować innych!

Jak pomóc Adrianowi? Możecie wpłacić darowiznę na konto: 04 1140 1137 0000 4878 8800 1013 z dopiskiem „Darowizna dla Adriana Jarosza”.

Kuba Pultyn

Jeżeli ktoś z Was chce przeznaczyć swój 1% dla Kuby Pultyna prosimy wpisać w odpowiednią rubrykę PIT-u nazwę Fundacji: Fundacja Marka Kamińskiego oraz KRS 0000133671. 

Kuba Pultyn

W rubryce „Informacje uzupełniające” należy wpisać DLA KUBY PULTYNA.

W marcu 2013 roku nieopodal Włocławka autokar przewożący ok. 50 Kibiców Lechii Gdańsk wypadł z drogi. W tragicznym wypadku zginęły 2 osoby, a 12 zostało ciężko rannych. Najciężej poszkodowanym jest nasz podopieczny Kuba, który wskutek doznanych urazów ciała ciągle wymaga interdyscyplinarnego, wieloetapowego leczenia operacyjnego i rehabilitacji.

Od zdarzenia Kuba przeszedł wiele operacji i specjalistycznych badań m.in. na oddziałach chirurgii twarzowo-szczękowej, otolaryngologii, okulistyki, chirurgii plastycznej. Na przyszły rok zaplanowane są kolejne operacje i zabiegi. Kuba jest pod opieką specjalistycznej kliniki stomatologiczno-implantologicznej, systematycznie uczęszcza na zajęcia rehabilitacyjne.

Powrót do zdrowia to długi proces, na ten właśnie cel gromadzimy fundusze.

Każdemu Darczyńcy dziękujemy za wsparcie i pomoc.

Jochim Mogiełka

Jeżeli ktoś z was chce przeznaczyć swój 1% dla Joachima Mogiełki prosimy wpisać w odpowiednią rubrykę PIT-u nazwę Fundacji: Fundacja Marka Kamińskiego oraz KRS 0000133671. 

Jochim Mogiełka

W rubryce „Informacje uzupełniające” należy wpisać DLA JOACHIMA MOGIEŁKI

Joachim jest wesołym i żywiołowym chłopcem. Uwielbia wszelkie zajęcia ruchowe, szczególnie tańce i jazdę na hulajnodze. Lubi jak coś się dzieje, szczególnie kiedy szykuje się jakaś podróż, nie ważne czy mała czy duża. Jego pasją wciąż jest tworzenie różnych ciekawych i często skomplikowanych konstrukcji z klocków.

Joachim ma usunięte lewe oko, w prawym nadal widoczne są dwa guzy (prawdopodobnie nieaktywne). Niestety, w prawym oku Joachim ma astygmatyzm i nadwzroczność, które ostatnio nieznacznie się pogłębiły. Ma także postępującą zaćmę popromienną. Zaćmy nie można jednak zoperować, ponieważ wiązałoby się to ze zbyt dużym ryzykiem. Wszystko to wpływa na jakość widzenia. Aktualnie Joachim widzi w około 40-50 proc. po maksymalnej korekcie. Ze względu na przebyte leczenie Joachim bardzo często i długo choruje. Choroba nowotworowa Joachima jest chorobą genetyczną, Joachim zawsze będzie więc potrzebował regularnych kontroli i specjalistycznych badań.

Robert Grabowski

Jeżeli ktoś z was chce przeznaczyć swój 1% dla Roberta prosimy wpisać w odpowiednią rubrykę PIT-u nazwę Fundacji: Fundacja Marka Kamińskiego oraz KRS 0000133671 .

Robert Grabowski

W rubryce „Informacje uzupełniające” należy wpisać DLA ROBERTA.

Nasz podopieczny zawsze był nad wyraz pogodny i szczęśliwy. Uległ wypadkowi pomagając rodzicom w gospodarstwie rolnym. Stracił prawą rękę, złamał kręgosłup oraz obie nogi. Jego marzenia się zmieniły. Aby choć częściowo odzyskał dawną sprawność potrzebuje pomocy. Wydatki na sprzęt rehabilitacyjny, protezę bioelektryczną oraz dalszą rehabilitację przekraczają możliwości finansowe rodziców, dlatego proszą Państwo o pomoc.

W październiku 2011 r. Robert rozpoczął studia w Koszalinie na kierunku informatycznym. Pozytywnie zaliczył pierwszy semestr, jednak stan jego zdrowia nie pozwolił na samodzielną kontynuację studiów. We wrześniu 2012 r. Robert zaczął uczyć się zaocznie w Słupsku, na kierunku informatycznym.

Po rehabilitacjach w Krakowie jest znacznie lepiej, polepszył się komfort życia Roberta, jest bardziej samodzielny. Przesiadanie się z wózka, ubieranie czy samodzielne przyrządzanie posiłku nie jest aktualnie problemem. Obecnie Robert stara się zwiększyć intensywność ćwiczeń do dwóch razy w roku, raz w ciągu lata i raz zimą. Dotychczas jeździł tylko na 4-tygodniowe rehabilitacje. Rehabilitacje w prywatnych ośrodkach są jednak drogie, ale jako jedyne przynoszące pożądane efekty.

Największym marzeniem Roberta jest zdobycie prawa jazdy i umożliwienie dalszych podróży..

Paweł Dolecki

Jeżeli ktoś z was chce przeznaczyć swój 1% dla Pawła Doleckiego prosimy wpisać w odpowiednią rubrykę PIT-u nazwę Fundacji: Fundacja Marka Kamińskiego oraz KRS 0000133671. 

Paweł Dolecki

W rubryce „Informacje uzupełniające” należy wpisać DLA PAWŁA DOLECKIEGO

Pawełek jest bystrym chłopcem, choć kontakt z otoczeniem nawiązuje jedynie za pomocą spojrzenia. Osoby, które znają go bliżej nie mają wątpliwości, że wiele rozumie i – kiedy tylko lepiej się czuje – jest pogodny i spokojny. Choruje na cytopatię mitochondrialną – zespół Leigha. Choroba ta polega na braku produkcji dostatecznej ilości energii w mitochondriach komórkowych. Dlatego organizm Pawełka nie ma siły do prawidłowego funkcjonowania.

Chłopiec jest zamknięty we własnym ciele – nie ma władzy właściwie nad żadną jego częścią. Jest zupełnie zależny od swoich rodziców, którzy go bardzo kochają.

W tej chwili karmiony jest przez sondę dożołądkową. Ma również rurkę tracheotomijną, która ułatwia mu oddychanie i pielęgnację dróg oddechowych. Tym, co najbardziej go wyczerpuje, a także niestety zagraża jego życiu są stale nawracające zapalenia płuc. Paweł ma bardzo słabe mięśnie, więc jego oddech jest płytki i w drogach oddechowych łatwo rozwijają się bakterie. Na stałe przyjmuje antybiotyki.

Codzienne jego funkcjonowanie nieodłącznie związane jest z ogromną ilością sprzętów medycznych i rehabilitacyjnych, a także leków i środków medycznych takich, jak: sondy, cewniki do odsysania, pieluchy, rurki tracheotomijne itd. Aby choć trochę spowolnić chorobę, rodzice sprowadzają z USA bardzo drogie witaminy, które mają właściwości antyoksydacyjne.

Dzięki opiece Fundacji Marka Kamińskiego i wszystkich osób, które od wielu lat wspierają Pawła, jego rodzicom udaje się zapewnić mu bezpieczne otoczenie i jak to tylko możliwe, złagodzić cierpienia wynikające z choroby. To wsparcie jest tak ważne, bo choć trochę zmniejsza codzienne troski, daje poczucie bezpieczeństwa i pozwala pełniej cieszyć się wspólnymi chwilami. A liczy się każdy dzień.

Dzięki Wam Paweł dostał juz wózek, fotelik samochodowy i był na fantastycznym turnusie rehabilitacyjnym. Najpiękniej wygląda jak się uśmiecha….

Rodzice o Pawełku:

Jest wielką tajemnicą. Nie wiemy, co myśli, bo nic nie może wyrazić słowami. Ale jego głębokie spojrzenie nie pozostawia wątpliwości, co do tego, że ma wiele do powiedzenia. Oczy są jego głównym narzędziem komunikacji z otoczeniem. Rodzice, a także wszyscy, którzy regularnie się z Pawełkiem spotykają, odczytują z tego spojrzenia informacje na temat jego samopoczucia, nastroju, stopnia akceptacji proponowanych mu zajęć. Jednak obcowanie z tym siedmioletnim chłopcem pozwala dojrzeć w jego spojrzeniu coś więcej: wewnętrzną siłę, mądrość i głębokie porozumienie z otoczeniem. A ten, kto dodatkowo zostanie obdarzony jego rozbrajającym uśmiechem, ma poczucie niesamowicie satysfakcjonującego i ubogacającego spotkania z tą małą osóbką.

Pawełek jest prawie siedmiolatkiem. Od sześciu lat objęty jest opieką domowego hospicjum dla dzieci. Choruje na chorobę metaboliczną nazywaną zespołem Leigha, która polega na niewytwarzaniu wystarczającej ilości energii w mitochondriach komórkowych. Długo można by wymieniać szkody, które ta choroba spowodowała w jego organizmie. Oprócz niepełnosprawności ruchowej (wiotkość mięśni i całkowity brak kontroli nad ciałem), najwięcej problemów przysparza mu układ oddechowy. Spłycony oddech powoduje częste zapalenia płuc. Na początku 2013 roku trafił na oddział intensywnej opieki medycznej. Wykonany wtedy zabieg tracheotomii znacznie jednak poprawił komfort życia Pawełka. W ponad rok po tych dramatycznych wydarzeniach jest on w dobrej formie. Choć wciąż nękają go kolejne zapalenia płuc, to dzięki opiece hospicjum, najczęściej obywa się bez pobytów w szpitalu. Pawełek towarzyszy rodzicom i bratu w codziennym, domowym życiu i aktywnie uczestniczy w zajęciach szkolnych w domu. O tym, że jest szczęśliwy najlepiej świadczy filuterne spojrzenie i zawadiacki uśmiech często ostatnio goszczące na jego buzi. A przecież najbardziej liczy się to, co tu i teraz.

Elżbieta Piotrowska

Jeżeli ktoś z was chce przeznaczyć swój 1% dla Elżbiety Piotrowskiej prosimy wpisać w odpowiednią rubrykę PIT-u nazwę Fundacji: Fundacja Marka Kamińskiego oraz KRS 0000133671. 

Elżbieta Piotrowska

W rubryce „Informacje uzupełniające” należy wpisać DLA ELŻBIETY PIOTROWSKIEJ

Wśród naszych podopiecznych jest też Pani Elżbieta Piotrowska,. W 2006 roku stwierdzono u niej SM – stwardnienie rozsiane. Ze względu na wysokie koszty leczenia pacjentów z SM, NFZ nie kwalifikuje chorych w tym wieku na leczenie. Postanowiła walczyć o siebie. Skontaktowała się z kliniką we Francji. Chce brać nowoczesne leki i rehabilitować się.

Chciałaby jak najdłużej pozostać sprawną i samodzielną! Może chcesz pomóc właśnie jej…

Monika Zawadzka

Jeżeli ktoś z was chce przeznaczyć swój 1% dla Moniki Zawadzkiej prosimy wpisać w odpowiednią rubrykę PIT-u nazwę Fundacji: Fundacja Marka Kamińskiego oraz KRS 0000133671. 

Monika Zawadzka

W rubryce „Informacje uzupełniające” należy wpisać DLA MONIKI ZAWADZKIEJ

Monika ma mętnienie rogówki w obu oczkach. Przeszła operacje w Londynie i potrzebuje pieniędzy na lekarstwa, rehabilitację oraz inne koszty związane z leczeniem. Mama Moniki chciałaby zrobić dla swojego dziecka wszystko, żeby widziało.

22 lutego 2013 r. Monika przeszła operację przeczepu rogówki, która miała miejsce w Szpitalu Kolejowym w Katowicach. Dzięki wsparciu Fundacji, został zakupiony Monice rower rehabilitacyjny, z którym się nie rozstaje 🙂

Pomóżcie Monisi zobaczyć świat!

Katarzyna Ujazdowska

Jeżeli ktoś z was chce przeznaczyć swój 1% dla Kasi Ujazdowkiej prosimy wpisać w odpowiednią rubrykę PIT-u nazwę Fundacji: Fundacja Marka Kamińskiego oraz KRS 0000133671. 

Katarzyna Ujazdowska

W rubryce „Informacje uzupełniające” należy wpisać DLA KASI UJAZDOWSKIEJ

Kasia mieszka w Nowym Dworze Gdańskim. Choruje na toczeń układowo – rumieniowaty, chorobę autoimmunologiczną, która atakuje wszystkie układy. U niej zaczęło się od układu kostnego, a skończyło na nerwowym. Przez to wytworzyła się leukopenia, guz piersi, padaczka. Los bardzo ją doświadczył również w życiu osobistym (stratą ciąży), ale Kasia się nie poddawała i 21 marca 2014 na świat przyszedł jej synek – Jaś Adam. Zebrane środki finansowe przeznaczone będą na zabezpieczenie zdrowia i życia Kasi.

Aleksandra Oliwiak

Jeżeli ktoś z was chce przeznaczyć swój 1%, prosimy wpisać w odpowiednią rubrykę PIT-u nazwę Fundacji: Fundacja Marka Kamińskiego oraz KRS 0000133671. 

Aleksandra Oliwiak

W rubryce „Informacje uzupełniające” należy wpisać DLA ALEKSANDRY OLIWIAK

Mam na imię Ola, od 2007r. w wyniku choroby neurologicznej poruszam się na wózku, zachorowałam na zapalenie rdzenia kręgowego. Początki były bardzo trudne, ponieważ paraliż objął całe moje ciało. Po kilku miesiącach intensywnej rehabilitacji i specjalistycznym leczeniu ręce wróciły do dawnej sprawności. Niestety nogi nadal są nieruchome. Wciąż wymagam bardzo intensywnej rehabilitacji i leczenia, a to wiąże się z dużymi nakładami finansowymi.

Dlatego bardzo dziękuję tym, którzy wspierają moją rehabilitację. Bez Państwa pomocy mój dalszy proces leczenia byłby niemożliwy.

Mimo choroby staram się w miarę możliwość żyć normalnie, jestem aktywna zawodowo i społecznie, nie poddaję się chorobie. Na stałe przebywam w Krakowie, gdzie jestem pod opieką specjalistów w dziedzinie rehabilitacji. Staram się z całych sił normalnie funkcjonować w społeczeństwie. Zebrane środki przezanczę na dalszą rehabilitację oraz dostosowanie mieszkania do życia na wózku inwalidzkim (m.in. zakup automatycznej bramy garażowej).

Magdalena Rawska

Jeżeli ktoś z was chce przeznaczyć swój 1% dla Magdaleny Rawskiej prosimy wpisać w odpowiednią rubrykę PIT-u nazwę Fundacji: Fundacja Marka Kamińskiego oraz KRS 0000133671. 

Magdalena Rawska

W rubryce „Informacje uzupełniające” należy wpisać DLA MAGDALENY RAWSKIEJ.

Madzia jest dziś studentką medycyny!!!

Pomimo wrodzonej ciężkiej wady serca, operowanej dwukrotnie – raz w Polsce, a drugi raz w Niemczech- zdołała zmobilizować w sobie wszystkie siły by po bardzo trudnym czasie nauki podjąć studia na wymarzonym od dzieciństwa kierunku.

Naprawa jej serca była możliwa w Niemczech dzięki waszej hojności,  dobrzy i wrażliwi ludzie! Zastawka działa prawidłowo!

Niemniej serce nie pozwala zapomnieć o sobie.

Oprócz znanej i tymczasem oswojonej wady- Zespołu Fllota i ASD – odkryto w jej sercu jeszcze jedną  groźną wadę wrodzoną: kardiomiopatię gąbczastą.

Obie te wady skutkują  w przyszłości założeniem rozrusznika serca oraz zastosowania nowoczesnej techniki wzmacniającej strukturę serca.

Obie wady połączeniu stanowią wyzwanie dla medycyny.

Madzia musi być przygotowana na założenie najlepszego nowoczesnego rozrusznika serca- a ten nie jest w Polsce refundowany. Jego koszt to ponad 90 000zł.

Terapia kardiomiopatii nawet  nie jest w Polsce wyceniona….. Trzeba będzie znowu udać się do kliniki w Niemczech.

Jak wesprzeć naszą fundację?

Wesprzyj lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Voluptatibus at nam repellat deleniti mollitia magni, recusandae, iure itaque ex cum minus, ut quo, quod neque a fuga. Quos, nisi, eligendi.

Przekaż nam 1%

ROZLICZ SWÓJ PODATEK RAZEM Z NAMI I PRZEKAZ NAM SWÓJ 1%

Po prostu podaj następujące dane:
numer KRS: 0000 133 671

Przekaż darowiznę

04 1140 1137 0000 4878 8800 1013
BRE Bank S.A, Oddział Szczecin
Fundacja Marka Kamińskiego
Al. Grunwaldzka 212
80-266 Gdańsk
NIP 584-200-67-15

okładka książki

PAKIET MARZEŃ – Warto podążać za marzeniami + Wyprawa

Niezwykłe świadectwo wypraw Marka Kamińskiego na krańce świata – dosłownie i w przenośni. Autor prowadzi nas przez historię swoich podróży: od dziecięcego rejsu do Danii i Maroka, przez młodzieńczą podróż po Europie, na Spitsbergen, Grenlandię, Biegun Północny i Południowy, Kilimandżaro, Atlantyk, Pustynię Gibsona w Australii, absolutnie wyjątkowy wyjazd z niepełnosprawnym Jaśkiem Melą na bieguny Ziemi […]

Czytaj więcej...

Tę i wiele innych książek znajdziesz w naszym sklepie.

Nadchodzące wydarzenia

Obserwuj nas na Instagram
@marekkaminskiexplorer
photo
photo
photo
photo
photo