Trenerzy

Agnieszka Kowalska– pracownik socjalny, streatwokerka, animatorka społeczno-kulturowa, koronkarka, wikliniarka  i antropolog w jednym. Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej oraz Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego. Członkini nieformalnej grupy artystycznej Rękoludy. Współpracuje z kilkoma organizacjami pozarządowym z całej Polski przy realizacji rozmaitych projektów. Wykreowała i zrealizowała ok. 20 projektów społecznych dla różnorodnych grup odbiorców, jako koordynatorka, trenerka, animatorka i wolontariuszka. Stara się łączyć różne dziedziny wiedzy, spotykać ze sobą różne środowiska. Odkryła w sobie rolę animatora całkiem niedawno, choć jak mówią inni, zajmuje się animacją od dawna. Bardzo lubi szukać niestandardowych rozwiązań, poza utartymi schematami. Prywatnie piechurka, autostopowiczka i miłośniczka zwierząt. Pochodzi z Warszawy, obecnie mieszkanka Gniezna.

 

Andrzej Mika– trener komunikacji i rozwoju osobistego, coach, socjolog, żeglarz. W życiu nastawiony na rozwój i budowanie dobrych relacji z otoczeniem, do czego zaprasza innych ludzi. Od najmłodszych lat wspiera zarówno młodzież, jak i dorosłych w osiąganiu celów towarzysząc im w tym procesie. Swoją pracę opiera zarówno na zdobytej wiedzy, jak i osobistym doświadczeniu, które zdobył podczas swojej ścieżki rozwoju od kucharza, przez menadżera w korporacji, po trenera freelancera. Realizuje swe marzenia i wciąż podejmuje się nowych wyzwań. W wolnych chwilach oddaje się swojej pasji, żeglowaniu, które staje się powoli jego sposobem na życie.

 

Małgorzata Pióro– pedagog, socjolog, arteterapeuta, wykładowca, certyfikowany trener i trener doświadczania, trener Metody Biegun, facylitator i podróżniczka, artysta fotografik. Prowadzi szkolenia i warsztaty w korporacjach, a także zajęcia indywidualne z autorskiego FOTOcoachingu, który wykłada na studiach podyplomowych na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Realizuje zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych w ramach projektów unijnych. Wykłada fotografię kreatywną i prowadzi warsztaty plenerowe w Krakowskiej Szkole Filmowej im. W. Hasa. Prowadzi także obozy fotograficzne dla młodzieży w ramach projektu Interkamp. Jest zwyciężczynią konkursu Travel Photographer of The Year 2011 w kategorii „Egzotyka – Portfolio”. We wrześniu 2015 roku została inspirującym fotografem Szerokiego kadru. Prowadzi fotowyprawy w różne zakątki świata m.in do Gruzji, Azerbejdżanu, Indii, Hiszpanii i Maroka. Prowadzi autorskie warsztaty fotograficzne „Sztuka Patrzenia” w Polsce i za granicą, a także współtworzy projekt fotograficzny „Przygoda z Fotografią”. Posiada duże doświadczenie w zakresie prowadzenia szkoleń, warsztatów i autorskich projektów rozwojowych i fotograficznych.

 

Marcela Ostaszewska – na co dzień mentor i edukator w jednej z autorskich szkół alternatywnych w Warszawie. Jest również Trenerem Umiejętności Społecznych oraz jest w trakcie Szkoły Trenerów Komunikacji Empatycznej. Od kilku lat związana z Fundacją Marka Kamińskiego. Jest absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego na kierunkach oceanografia i ekonomia i w swojej pracy i poza nią stara się łączyć zamiłowanie do natury, nutkę biznesowego podejścia i pasję do dzielenia się wiedzą i wydobywania potencjału innych ludzi, a to wszystko w duchu Porozumienia Bez Przemocy. Można powiedzieć, że w ostatnim czasie wszędzie biegnie – jej biegunem na ten rok jest przebiegnięcie półmaratonu i biegu HeroRun. Kocha muzykę, gotowanie i z entuzjazmem oddaje się funkcjonowaniu w zgodzie z filozofią „zero waste”.

 

Aleksandra Paciuch – psycholog, certyfikowany trener Metody Biegun, absolwentka studiów podyplomowych w zakresie psychologii klinicznej na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym oraz psychologii sportu na SWPS Uniwersytecie Humanistycznospołecznym. Nauczyciel psychologii i psychologii klinicznej w Policealnej Szkole Socjoterapii w Koszalinie, w latach poprzednich Politechniki Koszalińskiej na studiach podyplomowych. Doświadczenie kliniczne zdobywała na Oddziale Psychosomatycznym w Białogardzie, pracowała z dziećmi z autyzmem oraz innymi deficytami rozwojowymi w zachodniopomorskich poradniach. Współorganizowała warsztaty z psychologii sportu dla dzieci i młodzieży „Mistrzowie życia” podczas Warszawskiego Memoriału Kamili Skolimowskiej w 2015 roku oraz Żeglarskie Dni Dziecka. Pracuje w poradnictwie rodzinnym – z dziećmi z rodzin zastępczych oraz ich opiekunami. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji. Interesuje ją sport osób niepełnosprawnych oraz wingsuit. Lubi biegać, kocha góry.

 

dr Joanna Heidtman – psycholog społeczny, socjolog. Trener, doradca, wykładowca i coach. Wiedzę i doświadczenie zdobywała w University of South Carolina i Cornell University w USA. Wykładała przez 15 lat na Uniwersytecie Jagiellońskim i prowadziła badania dotyczące władzy i dynamiki grupowej. Jest współzarządzającą firmy doradczej Heidtman&Piasecki, współzałożycielką Fundacji na rzecz Kapitału Intelektualnego oraz wykładowcą na w studiach magisterskich, podyplomowych i MBA. Od wielu lat współpracuje z Fundacją Marka Kamińskiego wspomagając działania w ramach projektów Life Plan i Walk for Life. Prowadzi warsztaty i szkolenia dla liderów, trenerów, kadr zarządzających i działania rozwojowe dla osób wprowadzających zmiany w swoim życiu osobistym i zawodowym, a także działających na rzecz innych.  Jej publikacje pojawiły się w wielu branżowych magazynach takich jak Coaching,  Sens, Personel i Zarządzanie, Newsweek Psychologia, Zwierciadło. Posiada certyfikat „Art & Science of Coaching” Erickson College International, licencję Insights Discovery™ oraz certyfikat doradcy zespołów uczenia się metodą „Action Learning”. Jej książki poświęcone są indywidualnej efektywności (“W zgodzie ze sobą, w zgodzie z innymi” wyd. Emka),  problematyce pracy zespołowej (“Procesy grupowe – perspektywa socjologiczna” Wyd. Scholar) oraz sposobom tworzenia wartości przez nowoczesne organizacje oparte na pracownikach wiedzy („SENSOTWÓRCZOŚĆ – 7 sposób tworzenia wartości w organizacji i zespole” Wyd. MT Biznes) . Do książki Marka Kamińskiego opisującej metodę rozwojową “Biegun” opracowała zestaw ćwiczeń praktycznych. Jej ulubione stwierdzenie: „Pomyśl uważnie czego pragniesz, bo pewnego dnia stanie się to rzeczywistością…”

okładka książki

PAKIET MARZEŃ – Warto podążać za marzeniami + Wyprawa

Niezwykłe świadectwo wypraw Marka Kamińskiego na krańce świata – dosłownie i w przenośni. Autor prowadzi nas przez historię swoich podróży: od dziecięcego rejsu do Danii i Maroka, przez młodzieńczą podróż po Europie, na Spitsbergen, Grenlandię, Biegun Północny i Południowy, Kilimandżaro, Atlantyk, Pustynię Gibsona w Australii, absolutnie wyjątkowy wyjazd z niepełnosprawnym Jaśkiem Melą na bieguny Ziemi […]

Czytaj więcej...

Tę i wiele innych książek znajdziesz w naszym sklepie.

Nadchodzące wydarzenia

Obserwuj nas na Instagram
@marekkaminskiexplorer
photo
photo
photo
photo
photo