• Dla kogo jest LifePlan?

  Dla nastolatków w wieku 14–17 lat, którzy znajdują się w sytuacji lub środowisku, które nie wspiera ich indywidualnego rozwoju. To program adresowany w szczególności do osób, które potrzebują wsparcia w budowaniu własnej wartości i wiary w siebie. Dla tych, którzy sami nie doceniają swoich możliwości. A przecież w każdym z nas drzemie potencjał – tylko trzeba go odkryć!

 • Jak można się zgłosić?

  Uczestnik powinien odpowiedzieć na pytanie: „Jaki jest Twój Biegun?” i przekonać nas, dlaczego chce wziąć udział w programie. Może pisać, tworzyć np. o swoich marzeniach, o sobie, o tym kim jest i kim jeszcze chce się stać.

  Uczestnik powinien przygotować pracę artystyczną, pisemną, prezentację elektroniczną, bilbord/plakat/kolaż, piosenkę, wiersz – cokolwiek, co jest bliskie jego sercu.

  Następnie należy wydrukować kartę zgłoszeniową, oświadczenia i regulamin, które dostępne są poniżej:

 • Rodzic/Opiekun powinien zadbać o prawidłowe wypełnienie karty zgłoszeniowej i podpisanie regulaminu.

  Jako zgłoszenie traktujemy przesłanie do nas kompletu dokumentów: wyślij do nas zgłoszenie (Twoją pracę, wypełnioną kartę zgłoszeniową, oświadczenia i podpisany regulamin mailem lub pocztą do siedziby Fundacji).

Harmonogram zgłoszeń

Trenerzy

Agnieszka Kowalska

Trenerka aktywności społecznych, trenerka Metody Biegun, streatworkerka, doradczyni psychospołeczna, opiekuńczo-wychowawcza, edukacyjno-zawodowa oraz koronkarka w jednym. Ukończyła Akademię Pedagogiki...

Czytaj więcejCzytaj więcej

Agnieszka Kowalska

Trenerka aktywności społecznych, trenerka Metody Biegun, streatworkerka, doradczyni psychospołeczna, opiekuńczo-wychowawcza, edukacyjno-zawodowa oraz koronkarka w jednym. Ukończyła Akademię Pedagogiki Specjalnej oraz Uniwersytet Ludowy Rzemiosła Artystycznego. Obecnie uczestniczy w Holistycznej Szkole Trenerów. Współtworzy nieformalną grupę artystyczną Rękoludy. Współpracuje z kilkoma organizacjami pozarządowymi z całej Polski przy realizacji rozmaitych projektów.

Stara się łączyć różne dziedziny wiedzy, spotykać ze sobą różne środowiska. Zrealizowała ponad 200 godzin szkoleń i warsztatów dla różnych grup odbiorców. Bardzo lubi szukać niestandardowych rozwiązań, poza utartymi schematami. Specjalizuje się w budowaniu komunikacji opartej na empatii, tworzeniu przestrzeni sprzyjającej pracy, w sieciowaniu, motywacji i animacji lokalnej, środowiskowej. Prywatnie jest piechurką, autostopowiczką i miłośniczką ekologii. Pochodzi z Warszawy, obecnie jest mieszkanką Gniezna.

Andrzej Mika

Trener komunikacji i rozwoju osobistego, coach, socjolog, żeglarz. W życiu nastawiony na rozwój i budowanie dobrych relacji z otoczeniem, do czego zaprasza innych ludzi. Od najmłodszych lat wspiera za...

Czytaj więcejCzytaj więcej

Andrzej Mika

Trener komunikacji i rozwoju osobistego, coach, socjolog, żeglarz. W życiu nastawiony na rozwój i budowanie dobrych relacji z otoczeniem, do czego zaprasza innych ludzi. Od najmłodszych lat wspiera zarówno młodzież, jak i dorosłych w osiąganiu celów, towarzysząc im w tym procesie. Swoją pracę opiera zarówno na pozyskanej wiedzy, jak i osobistym doświadczeniu, które zdobył podczas swojej ścieżki rozwoju od kucharza, przez menedżera w korporacji, po trenera freelancera. Realizuje swe marzenia i wciąż podejmuje się nowych wyzwań. W wolnych chwilach oddaje się swojej pasji, żeglowaniu, które staje się powoli jego sposobem na życie.

Aleksandra Paciuch

Psycholog, certyfikowany trener Metody Biegun, absolwentka studiów podyplomowych w zakresie psychologii klinicznej na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym oraz psychologii sportu na SWPS Uniwersytecie Hum...

Czytaj więcejCzytaj więcej

Aleksandra Paciuch

Psycholog, certyfikowany trener Metody Biegun, absolwentka studiów podyplomowych w zakresie psychologii klinicznej na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym oraz psychologii sportu na SWPS Uniwersytecie Humanistycznospołecznym. Na co dzień pracuje z dziećmi i młodzieżą. Towarzyszy im i wspiera. Miłośniczka neuropsychologii i tajemnic ludzkiego mózgu, a jako psycholog sportu najbardziej zainteresowana aktywnością sportową osób niepełnosprawnych.

Kieruje się słowami, że „Lepiej zapalić świecę niż przeklinać ciemność”. Zachwyca się małymi cudami w codzienności, zawsze zadziera głowę do góry w poszukiwaniu gwiazd, lubi być w DRODZE i kocha góry.

Marcela Ostaszewska

Trener Metody Biegun od 2015 r, trener Umiejętności Społecznych, uczestniczyła w warsztatach o Kręgach Naprawczych i wdraża je w swojej pracy z młodzieżą. Jest również EduScrum Masterem, ukończyła Int...

Czytaj więcejCzytaj więcej

Marcela Ostaszewska

Trener Metody Biegun od 2015 r, trener Umiejętności Społecznych, uczestniczyła w warsztatach o Kręgach Naprawczych i wdraża je w swojej pracy z młodzieżą. Jest również EduScrum Masterem, ukończyła Integralne Studium Rozwoju oparte na Empatii, a obecnie doskonali swoje trenerskie umiejętności w Szkole Trenerów Komunikacji Opartej na Empatii.

Aktualnie pracuje jako edukator zarażając dzieci pasją do przyrody i ekologicznego stylu życia, a także zarządzania projektami oraz tworzy projekt Zróbmy coś Pięknego, w ramach którego między innymi prowadzi warsztaty z komunikacji oparte na Porozumieniu bez Przemocy dla dzieci, dorosłych oraz całych rodzin. W pracy zespołowej stara się zawsze zaszczepić zwinne podejście oraz turkusową strukturę organizacyjną. Jej obecnymi biegunami są przebiegnięcie (w końcu!) półmaratonu oraz samodzielne wyhodowanie i ukiszenie ogórków 😉

Małgorzata Pióro

Artysta fotografik, pedagog, socjolog, arteterapeuta, wykładowca, certyfikowany trener, trener „doświadczania”, trener Metody Biegun, facylitator, podróżniczka. Jest osobą pełną pasji, pozytywnej ener...

Czytaj więcejCzytaj więcej

Małgorzata Pióro

Artysta fotografik, pedagog, socjolog, arteterapeuta, wykładowca, certyfikowany trener, trener „doświadczania”, trener Metody Biegun, facylitator, podróżniczka.

Jest osobą pełną pasji, pozytywnej energii i ciekawości świata. Spełnia swoje marzenia. Podczas podróży dzieli się swoim entuzjazmem i swoim spojrzeniem na świat z osobami, które spotyka na swojej drodze. Kocha naturę. Wspiera osoby na drodze zmiany, motywuje je do odkrywania swoich zasobów i pragnień serca. Uwielbia smakować kawę, muzykę i zatrzymywać chwile na fotografiach. Kocha wyzwania i przygody.

Posiada około 1000 godzin doświadczenia w zakresie szkolenia dorosłych. Prowadzi autorskie warsztaty Sztuka Patrzenia w Londynie, Dublinie i Lwowie, a także w różnych miastach Polski. W Krakowie współprowadziła warsztaty fotograficzne Przygoda z Fotografią. Prowadzi szkolenia i warsztaty w korporacjach, a także zajęcia indywidualne z autorskiego FOTOcoachingu, który wykładała na studiach podyplomowych na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Realizuje zajęcia rozwojowe i fotograficzne dla dzieci, młodzieży i dorosłych w ramach projektów unijnych. Jest autorką projektu Dobro od Dziecka, który realizuje swoją autorską metodą pracy rozwojowej na fotografiach z Fundacją Wawel z Rodziną. Wykłada fotografię kreatywną i prowadzi plenery w Krakowskiej Szkole Filmowej im. W. Hasa.

dr Joanna Heidtman

Psycholog społeczny, socjolog. Trener, doradca, wykładowca i coach. Wiedzę i doświadczenie zdobywała w University of South Carolina i Cornell University w USA. Wykładała przez 15 lat na Uniwersytecie ...

Czytaj więcejCzytaj więcej

dr Joanna Heidtman

Psycholog społeczny, socjolog. Trener, doradca, wykładowca i coach. Wiedzę i doświadczenie zdobywała w University of South Carolina i Cornell University w USA. Wykładała przez 15 lat na Uniwersytecie Jagiellońskim i prowadziła badania dotyczące władzy i dynamiki grupowej. Jest współzarządzającą firmy doradczej Heidtman&Piasecki, współzałożycielką Fundacji na rzecz Kapitału Intelektualnego oraz wykładowcą na studiach magisterskich, podyplomowych i MBA.

Od wielu lat współpracuje z Fundacją Marka Kamińskiego wspomagając działania w ramach projektów Life Plan i Walk for Life. Prowadzi warsztaty i szkolenia dla liderów, trenerów, kadr zarządzających, a także działania rozwojowe dla osób wprowadzających zmiany w swoim życiu osobistym i zawodowym, a także działających na rzecz innych.  Jej publikacje pojawiły się w wielu branżowych magazynach, takich jak Coaching,  Sens, Personel i Zarządzanie, Newsweek Psychologia, Zwierciadło. Posiada certyfikat „Art & Science of Coaching” Erickson College International, licencję Insights Discovery™ oraz certyfikat doradcy zespołów uczenia się metodą „Action Learning”.

Jej książki poświęcone są indywidualnej efektywności (“W zgodzie ze sobą, w zgodzie z innymi” wyd. Emka),  problematyce pracy zespołowej (“Procesy grupowe – perspektywa socjologiczna” Wyd. Scholar) oraz sposobom tworzenia wartości przez nowoczesne organizacje oparte na pracownikach wiedzy („SENSOTWÓRCZOŚĆ – 7 sposób tworzenia wartości w organizacji i zespole” Wyd. MT Biznes) . Do książki Marka Kamińskiego, opisującej metodę rozwojową “Biegun”, opracowała zestaw ćwiczeń praktycznych. Jej ulubione stwierdzenie: „Pomyśl uważnie, czego pragniesz, bo pewnego dnia stanie się to rzeczywistością…”

Poprzedni slajdPrzewiń slajdyNastępny slajd

Partnerzy

Patronat strategiczny
Patronat medialny
Patronat honorowy:
Sponsorzy:

Co mówią uczestnicy Life Plan 2019

Life Plan jest naprawdę dobrze zorganizowanym programem. Podoba mi się zaangażowanie trenerów w przekazywaniu uczestnikom kroków Metody Biegun. Miła atmosfera pomaga w skupieniu się na zajęciach, a warsztaty w grupach pozwalają nam zrozumieć, że nie zawsze wszystko robi się w życiu samemu, pokazują jaka pozycja w grupie odpowiada każdemu z uczestników i pomaga zorganizować się w grupie i nauczyć się pracy w zgodzie z innymi.

- Sylwia – lat 17

Idea całego programu jest bardzo dobra i budująca. Dzięki programowi odkrywam na nowo siebie poprzez poznanie nowych ludzi, którzy znają mnie tylko chwilę i wychwytują moje najlepsze cechy, które mogę doskonalić. (…) Life Plan jest czymś więcej niż chwilową przygodą, to jest coś, co będę pamiętać do końca swojego życia i wierzę, że ułatwi mi lepszy start w dorosłość, radzenie sobie z przeciwnościami losu oraz wyzwaniami.

- Beata – lat 16

Moim biegunem jest adopcja brata. Chciałabym mu stworzyć normalny dom i szczęśliwą rodzinę. (…) Poprzez kroki, które poznawałam do tej pory, mogę bardziej się przyjrzeć mojemu marzeniu i temu, co mu towarzyszy w jego realizacji.

- Dominika – lat 16

Moim biegunem jest dostanie się do szkoły teatralnej, co jest częścią kolejnego bieguna, a mianowicie zostania aktorem. Sądzę, że program Life Plan pomoże mi w zorganizowaniu się, usystematyzowaniu swoich działań, poznaniu siebie, a co za tym idzie - pomoże w osiągnięciu celu. Program jest super pomysłem, świetnie wykonanym, który może pomóc młodym ludziom w zdobyciu bieguna oraz realizacji samego siebie. Do programu Life Plan zgłosiłam się dlatego, że wiedząc, co chcę osiągnąć nie do końca wiedziałam, jak to zrobić. Dzięki warsztatom czuję się na tym polu coraz pewniej.

- Iga – lat 16

Cóż...w swojej pracy konkursowej nazwałam biegun jako "posiadanie skrzydeł", na obozie zaś sprecyzowałam go w rozwój osobisty. Ogólnie moim marzeniem jest zwalczenie lenia, abym mogła w pełni wykorzystać dany mi czas, na przykład poprzez rozwój. Program jest fantastyczny...cieszę się niezmiernie, że wyznaczono czas na integrację oraz że warsztaty i sesje są prowadzone w pomysłowy sposób. Do programu przyciągnęły mnie dwa słowa...konkurs ogólnopolski. Lubię zdrową rywalizację – bez gniewu czy zazdrości, a wysłanie pracy było okazją do sprawdzenia siebie.(…) Dlaczego jestem? Z pragnienia wyciągnięcia z tego jak najwięcej doświadczeń.

- Agnieszka S. – lat 16

Jest to program ciekawy i idealnie pomaga w realizacji marzeń oraz określenia, jak można zrealizować swoje marzenia. Chciałam poznać ciekawych ludzi oraz przeżyć kolejną inną przygodę w życiu.

- Pola – lat 14
Poprzedni slajdNastępny slajd
Cytat