Projekty trwające

Projekty zrealizowane

 • Walk4Change

  Na zlecenie Ministerstwa Zdrowia zrealizowaliśmy 3 letni projekt mający na celu motywację do zmiany stylu życia i promocję nawyków prozdrowotnych w trzech obszarach: odżywianie, aktywność fizyczna i zdrowie psychiczne. Projekt adresowany był do osób w wieku 13-24 lat oraz Seniorów.

  Stworzyliśmy w tym celu wielopoziomowy program edukacyjno-motywacyjny oparty o autorską Metodę Biegun Marka Kamińskiego, którego głównym narzędziem była aplikacja mobilna. Korzystając z zawartych w niej ćwiczeń i narzędzi, posiadacz aplikacji mógł skutecznie poprawić lub zmienić swój obecny styl życia. Ćwiczenia oraz materiał informacyjny został opracowany we współpracy z lekarzami, psychologami i ekspertami w poszczególnych dziedzinach zdrowia.

 • Wyprawa "Razem na biegun"

  Bezprecedensowa podróż trzech doświadczonych polarników z niepełnosprawnym 15-letnim Jaśkiem Melą na oba Bieguny Ziemi. Dzięki tej wyprawie, Jaś Mela stał się pierwszym najmłodszym i do tego pierwszym niepełnosprawnym polarnikiem, który w jednym roku zdobył oba bieguny wpisując się tym samym do historii wypraw polarnych.

 • Klub Odkrywcy Dobra

  Program stałej pomocy osobom niepełnosprawnym. Głównym celem Klubu Odkrywcy Dobra jest finansowanie rehabilitacji osób niepełnosprawnych lub cierpiących na choroby wymagające rehabilitacji, a także zakup przyrządów do ćwiczeń rehabilitacyjnych i innych działań wspierających podopiecznych Fundacji.

 • Nadzieja dla serc

  Warsztaty i obozy motywujące dla dzieci z problemami kardiochirurgicznymi i kardiologicznymi oraz ich rodziców.

  Warsztaty polegające na wsparciu psychologicznym poprzez metody motywacji, relaksacji, radzenia sobie ze stresem oraz efektywnego i indywidualnego dla każdego uczestnika sposobu spędzania wolnego czasu.

 • Wisła XXI wieku

  Kilkuletni projekt edukacyjno-społeczny poddający pod rozwagę możliwości wykorzystania potencjału tkwiącego w lokalnych społecznościach. Połączenie idei wzbogacania się na turystyce i innych gałęziach przemysłu w oparciu o wodę i Wisłę z poszanowaniem natury i naszych wzajemnych potrzeb.

  Pierwszymi etapami realizacji tego projektu była letnia i zimowa Ekspedycja Wisła, podczas których powstał film dokumentalny poświęcony rzece oraz znaczeniu natury dla człowieka.

Wesprzyj działania fundacji

Jak mogę pomóc?

Fundacja Marka Kamińskiego od 1996 roku pomaga chorym dzieciom i młodzieży w pokonywaniu barier i realizacji ich marzeń. Poprzez nasze działania kształtujemy lepszą przyszłość człowieka w harmonii z naturą, otoczeniem i światem. Prowadzimy projekty charytatywne, ekologiczne i edukacyjne.

Dzięki hojności Darczyńców Fundacja Marka Kamińskiego otrzymała w 2019 roku środki, które pozwoliły na rozwój Fundacji. Najbardziej zasłużone firmy to INVENA S.A., której darowizny zostały przekazane na działalność statutową Fundacji oraz Quest Change Managers sp. z o.o., Forglass sp. z o.o., Andrzej Stefanowski Firma Transportowa „STANDO”, Kofea Elżbieta Lambert, które wsparły projekt LifePlan.
Wszystkim Darczyńcom serdecznie dziękujemy i zachęcamy do dalszej pomocy.

Podopieczni fundacji

Adrian Jarosz

Adrian, 22 letni ratownik WOPR, był pełen życia i z dużym sercem dla innych. W dniu 17.10.2013 doszło do zatrzymania krążenia i uszkodzenia centralnego układu nerwowego. Od tego dnia Adrian jest w śpiączce. Jest rehabilitowany cztery godziny dziennie przez fizjoterapeutów oraz prowadzona jest szeroka farmakologia na poprawę działania mózgu oraz pozostałych organów. Przyniosło to już wymierne korzyści w postaci odzyskania ograniczonej świadomości....

Czytaj więcejCzytaj więcej

Adrian Jarosz

Adrian, 22 letni ratownik WOPR, był pełen życia i z dużym sercem dla innych.

W dniu 17.10.2013 doszło do zatrzymania krążenia i uszkodzenia centralnego układu nerwowego. Od tego dnia Adrian jest w śpiączce. Jest rehabilitowany cztery godziny dziennie przez fizjoterapeutów oraz prowadzona jest szeroka farmakologia na poprawę działania mózgu oraz pozostałych organów. Przyniosło to już wymierne korzyści w postaci odzyskania ograniczonej świadomości.

„Diagnoza Profesora Talara jest dla nas motorem do dalszego działania. Następnym krokiem jest wybudzenie. Obecnie jesteśmy na etapie pozyskiwania środków na pionizator i turnusy rehabilitacyjne które są dla Adriana bardzo ważne gdyż to może pomóc w kontakcie z naszym ukochanym Malcem.” – mówią rodzice Adriana.

Pomóżmy Adrianowi, żeby mógł znowu kochać i ratować innych!

Jak pomóc Adrianowi? Możecie wpłacić darowiznę na konto: 04 1140 1137 0000 4878 8800 1013 z dopiskiem „Darowizna dla Adriana Jarosza”.

Jeżeli ktoś z was chce przeznaczyć swój 1% dla Adriana Jarosza prosimy wpisać w odpowiednią rubrykę PIT-u nazwę Fundacji: Fundacja Marka Kamińskiego oraz KRS 0000133671 . 

W rubryce „Informacje uzupełniające” należy wpisać DLA ADRIANA JAROSZA.

Jochim Mogiełka

Joachim jest wesołym i żywiołowym chłopcem. Uwielbia wszelkie zajęcia ruchowe, szczególnie tańce i jazdę na hulajnodze. Lubi jak coś się dzieje, szczególnie kiedy szykuje się jakaś podróż, nie ważne czy mała czy duża. Jego pasją wciąż jest tworzenie różnych ciekawych i często skomplikowanych konstrukcji z klocków. Joachim ma usunięte lewe oko, w prawym nadal widoczne są dwa guzy (prawdopodobnie nieaktywne). Niestety, w prawym oku Joachim ma astyg...

Czytaj więcejCzytaj więcej

Jochim Mogiełka

Joachim jest wesołym i żywiołowym chłopcem. Uwielbia wszelkie zajęcia ruchowe, szczególnie tańce i jazdę na hulajnodze. Lubi jak coś się dzieje, szczególnie kiedy szykuje się jakaś podróż, nie ważne czy mała czy duża. Jego pasją wciąż jest tworzenie różnych ciekawych i często skomplikowanych konstrukcji z klocków.

Joachim ma usunięte lewe oko, w prawym nadal widoczne są dwa guzy (prawdopodobnie nieaktywne). Niestety, w prawym oku Joachim ma astygmatyzm i nadwzroczność, które ostatnio nieznacznie się pogłębiły. Ma także postępującą zaćmę popromienną. Zaćmy nie można jednak zoperować, ponieważ wiązałoby się to ze zbyt dużym ryzykiem. Wszystko to wpływa na jakość widzenia. Aktualnie Joachim widzi w około 40-50 proc. po maksymalnej korekcie. Ze względu na przebyte leczenie Joachim bardzo często i długo choruje. Choroba nowotworowa Joachima jest chorobą genetyczną, Joachim zawsze będzie więc potrzebował regularnych kontroli i specjalistycznych badań.

Jeżeli ktoś z Was chce wesprzeć Joachima, to prosimy dokonywać przelewów na

subkonto Joachima: 41 1140 2118 0000 4878 8800 1023 mbank

Jeśli ktoś chce przeznaczyć swój 1% dla Joachima Mogiełki prosimy wpisać w odpowiednią rubrykę PIT-u nazwę Fundacji: Fundacja Marka Kamińskiego oraz KRS 0000133671. 

W rubryce „Informacje uzupełniające” należy wpisać DLA JOACHIMA MOGIEŁKI

 

 

Robert Grabowski

Nasz podopieczny zawsze był nad wyraz pogodny i szczęśliwy. Uległ wypadkowi pomagając rodzicom w gospodarstwie rolnym. Stracił prawą rękę, złamał kręgosłup oraz obie nogi. Jego marzenia się zmieniły. Aby choć częściowo odzyskał dawną sprawność potrzebuje pomocy. Wydatki na sprzęt rehabilitacyjny, protezę bioelektryczną oraz dalszą rehabilitację przekraczają możliwości finansowe rodziców, dlatego proszą Państwo o pomoc. W październiku 2011 r. Robe...

Czytaj więcejCzytaj więcej

Robert Grabowski

Nasz podopieczny zawsze był nad wyraz pogodny i szczęśliwy. Uległ wypadkowi pomagając rodzicom w gospodarstwie rolnym. Stracił prawą rękę, złamał kręgosłup oraz obie nogi. Jego marzenia się zmieniły. Aby choć częściowo odzyskał dawną sprawność potrzebuje pomocy. Wydatki na sprzęt rehabilitacyjny, protezę bioelektryczną oraz dalszą rehabilitację przekraczają możliwości finansowe rodziców, dlatego proszą Państwo o pomoc.

W październiku 2011 r. Robert rozpoczął studia w Koszalinie na kierunku informatycznym. Pozytywnie zaliczył pierwszy semestr, jednak stan jego zdrowia nie pozwolił na samodzielną kontynuację studiów. We wrześniu 2012 r. Robert zaczął uczyć się zaocznie w Słupsku, na kierunku informatycznym.

Po rehabilitacjach w Krakowie jest znacznie lepiej, polepszył się komfort życia Roberta, jest bardziej samodzielny. Przesiadanie się z wózka, ubieranie czy samodzielne przyrządzanie posiłku nie jest aktualnie problemem. Obecnie Robert stara się zwiększyć intensywność ćwiczeń do dwóch razy w roku, raz w ciągu lata i raz zimą. Dotychczas jeździł tylko na 4-tygodniowe rehabilitacje. Rehabilitacje w prywatnych ośrodkach są jednak drogie, ale jako jedyne przynoszące pożądane efekty.

Największym marzeniem Roberta jest zdobycie prawa jazdy i umożliwienie dalszych podróży..

Jeżeli ktoś z was chce przeznaczyć swój 1% dla Roberta prosimy wpisać w odpowiednią rubrykę PIT-u nazwę Fundacji: Fundacja Marka Kamińskiego oraz KRS 0000133671 .

W rubryce „Informacje uzupełniające” należy wpisać DLA ROBERTA.

Aleksandra Oliwiak

Mam na imię Ola, od 2007r. w wyniku choroby neurologicznej poruszam się na wózku, zachorowałam na zapalenie rdzenia kręgowego. Początki były bardzo trudne, ponieważ paraliż objął całe moje ciało. Po kilku miesiącach intensywnej rehabilitacji i specjalistycznym leczeniu ręce wróciły do dawnej sprawności. Niestety nogi nadal są nieruchome. Wciąż wymagam bardzo intensywnej rehabilitacji i leczenia, a to wiąże się z dużymi nakładami finansowymi. Dlat...

Czytaj więcejCzytaj więcej

Aleksandra Oliwiak

Mam na imię Ola, od 2007r. w wyniku choroby neurologicznej poruszam się na wózku, zachorowałam na zapalenie rdzenia kręgowego. Początki były bardzo trudne, ponieważ paraliż objął całe moje ciało. Po kilku miesiącach intensywnej rehabilitacji i specjalistycznym leczeniu ręce wróciły do dawnej sprawności. Niestety nogi nadal są nieruchome. Wciąż wymagam bardzo intensywnej rehabilitacji i leczenia, a to wiąże się z dużymi nakładami finansowymi.

Dlatego bardzo dziękuję tym, którzy wspierają moją rehabilitację. Bez Państwa pomocy mój dalszy proces leczenia byłby niemożliwy.

Mimo choroby staram się w miarę możliwość żyć normalnie, jestem aktywna zawodowo i społecznie, nie poddaję się chorobie. Na stałe przebywam w Krakowie, gdzie jestem pod opieką specjalistów w dziedzinie rehabilitacji. Staram się z całych sił normalnie funkcjonować w społeczeństwie. Zebrane środki przezanczę na dalszą rehabilitację oraz dostosowanie mieszkania do życia na wózku inwalidzkim (m.in. zakup automatycznej bramy garażowej).

Jeżeli ktoś z was chce przeznaczyć swój 1%, prosimy wpisać w odpowiednią rubrykę PIT-u nazwę Fundacji: Fundacja Marka Kamińskiego oraz KRS 0000133671. 

W rubryce „Informacje uzupełniające” należy wpisać DLA ALEKSANDRY OLIWIAK

Poprzedni slajdPrzewiń slajdyNastępny slajd

Regulamin Fundacji

Sprawozdania z działalności