Projekt Power4change to odpowiedź na zdefiniowane przez Marka Kamińskiego trzy największe wyzwania przed którymi stanęła ludzkość w XXI wieku:

Osobliwość (nowe technologie) – Singularity

Zrównoważony rozwój – Sustainability

Zaangażowanie społeczne – Social empowerment

Jeszcze kilka miesięcy temu przeciwdziałanie zmianom klimatu było wiodącym motywem projektu. Dziś z oczywistych powodów akcenty zasadniczo się przesunęły – pandemia koronawirusa zmieniła w ciągu kilku tygodni oblicze świata. Każdy z nas musi się teraz odnaleźć w tej zupełnie nowej, obcej sytuacji, dlatego właśnie głównym motywem projektu stały się zaangażowanie społeczne i rozwój osobisty – Social Empowerment, który poszerzamy teraz o komponent Self Empowerment. Chcemy, by każdy mógł w sobie odnaleźć siłę do zmierzenia się z kryzysem i potraktowania go jako okazję do zbudowania lepszego świata. Social i self empowerment to tak naprawdę fundamenty koncepcji 3S.

Doświadczenia Marka wyniesione z ekstremalnych podróży na bieguny stanowią praktyczną bazę wiedzy i umiejętności, dającą wsparcie w radzeniu sobie z konsekwencjami globalnego zagrożenia pandemią: izolacją, niepewnością, lękiem, brakiem motywacji. Tą wiedzą Marek chce się podzielić z ludźmi na całym świecie – w tym z Tobą.

Wyprawa wirtualna będzie wiodła tą samą trasą, co rzeczywista. Marek w ciągu 4 miesięcy odwiedzi 20 krajów. Każdego tygodnia odbędą się wykłady dla lokalnych społeczności, spotkania i rozmowy z mieszkańcami, dzięki którym poznasz świat popandemiczny. Przede wszystkim jednak realizowana będzie kampania społeczna Power4change, aby poprzez cotygodniowe wyzwania pomóc ludziom znaleźć w sobie siłę do przetrwania kryzysu i konstruktywnego spojrzenia w przyszłość.

Zapraszamy do współpracy, jesteśmy otwarci na propozycje wykładów i spotkań na trasie.

Obserwuj nas na

Instagram

@marekkaminskiexplorer
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder