AINTE2019

AI NO TRACE EXPEDITION

Po zeszłorocznym sukcesie wyprawy z Polski do Japonii i z powrotem, przejechaniu 30 tysięcy zeroemisyjnych kilometrów przez 9 krajów Europy i Azji, Marek Kamiński wyrusza w pierwszą w historii podróż samochodem elektrycznym dookoła świata. Tym razem nie tylko idea NO TRACE będzie motywem przewodnim wyprawy. Hasło troska o lepszy świat wymaga odwagi poszerza swój zasięg. Od mnimalizmu zeszłorocznej ekspedycji wkraczamy w sferę osobliwości. Towarzyszem Marka Kamińskiego będzie robot humanoidalny NOA. Relacja człowiek-natura-technologia to główny motyw tegorocznej wyprawy.

TRASA

Londyn– Belgia – Francja – Niemcy – Polska – Czechy – Austria – Włochy – Grecja – Turcja – Iran – Pakistan – Indie – Chiny – Korea Południowa – Japonia – USA – Kanada – Holandia – Londyn

CEL

To, jak będzie wyglądała nasza planeta zależy od wielu czynników, ale jednym z najważniejszych jest rozwój nowoczesnych technologii i ich zastosowanie w przeciwdziałaniu zmianom klimatycznym. Wskazanie zalet technologii oraz istniejących barier w odpowiedzi na wyzwania klimatyczne i poprawę sprawiedliwości społecznej na całym świecie, jest istotą tej wyprawy.

TRZY FILARY

Singularity – osobliwość

Propozycja technologicznej osobliwości oznacza, że świat, jaki znamy, zmieni się. Kolejny wzrost wiedzy dojdzie do punktu, w którym wzrośnie ona wykładniczo: całe nasze życie ulegnie regułom technologii, a człowiek będzie mógł interweniować, aby zaspokoić potrzeby światowej populacji. Niedostatek, jaki znamy przestanie istnieć. Wyprawa wskazuje szansę w tym podejściu: jeśli ludzkość używa technologii do swoich celów, można stworzyć sprawiedliwsze społeczeństwo na wszystkich poziomach. W tym sensie sztuczna inteligencja nie polega na tworzeniu super-ludzi, ale na tym, aby ludzie byli super.

Sustainability– zrównoważony rozwój

W obliczu zmian klimatycznych Marek Kamiński stara się nie pozostawiać śladu ekologicznego podczas ekspedycji, aby zwiększyć świadomość na temat pilnej potrzeby ograniczenia emisji CO2. W konsekwencji, używając samochodu elektrycznego, Kamiński unika zanieczyszczenia powietrza, promuje postęp w tej dziedzinie i zwraca uwagę na potrzebę odpowiedniej infrastruktury. Zrównoważony rozwój jest możliwy, gdy ludzie na całym świecie dzielą się odpowiedzialnością za zmiany klimatu i kwestionują własne wzorce konsumpcji.

Social Empowerment– zaangazowanie społeczne

Osiągnięcia technologiczne mogą być wykorzystywane nie tylko do zmniejszania emisji CO2 i wspierania inicjatyw przeciwdziałających zmianom klimatu. Mogą także wspierać budowanie równości społecznej. Era cyfryzacji pozwala ludziom na swobodny i szybki dostęp do informacji, kształcenie się oraz korzystanie z wolności. Technologia ma moc upodmiotowienia społecznego, a tym samym zwiększenia autonomii każdego człowieka. Umożliwia to ludziom swobodne reprezentowanie własnych interesów i podejmowanie świadomych decyzji. Zaangażowanie społeczne oznacza wzmocnienie ludzkiej godności.

 

Interakcja między Markiem a robotem stanowi jeden z kluczowych elementów wyprawy i ukazuje potrzebę zaufania, które jest podstawą dla każdej przyszłej innowacji, aby mogła odnieść sukces.

Śledź Noa na Instagramie pod hashtagami: #noatherobot #noaexplorer

Zapraszamy do śledzenia bieżącej relacji z wyprawy na kanałach społecznościowych Marka Kamińskiego.

Instagram: @marekkaminskiexplorer

Facebook: Marek Kamiński Explorer

LinkedIn: Marek Kaminski

Twitter: @MarekKaminski

Jak wesprzeć naszą fundację?

Wesprzyj lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Voluptatibus at nam repellat deleniti mollitia magni, recusandae, iure itaque ex cum minus, ut quo, quod neque a fuga. Quos, nisi, eligendi.

Przekaż nam 1%

ROZLICZ SWÓJ PODATEK RAZEM Z NAMI I PRZEKAZ NAM SWÓJ 1%

Po prostu podaj następujące dane:
numer KRS: 0000 133 671

Przekaż darowiznę

04 1140 1137 0000 4878 8800 1013
BRE Bank S.A, Oddział Szczecin
Fundacja Marka Kamińskiego
Al. Grunwaldzka 212
80-266 Gdańsk
NIP 584-200-67-15

Obserwuj nas na Instagram
@marekkaminskiexplorer
photo
photo
photo
photo
photo