Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji w Polityce prywatności.
akceptuję

3 Biegun

Marek Kamiński na szlaku wartości

3 Biegun
3 Biegun
3 Biegun
3 Biegun
3 Biegun
3 Biegun
3 Biegun
3 Biegun
3 Biegun
3 Biegun
3 Biegun
3 Biegun
3 Biegun

Marek Kamiński na szlaku wartości

Bieguny. Wszystko zaczęło się od tego, że jako pierwszy i jedyny człowiek na świecie zdobył dwa bieguny Ziemi w tym samym roku a następnie wyczyn ten powtórzył w roli przewodnika z niepełnosprawnym chłopcem Jasiem Melą. Od tamtej pory zdobywa nowe „bieguny” i pomaga innym osiągać własne. W oparciu o te doświadczenia stworzył 10 kroków, które ułożył w motywacyjną metodę Biegun. Pisze książki, bierze udział w spotkaniach i wykładach w Polsce i za granicą. Za każdym razem podkreśla, że najważniejsza podróż to ta, którą każdy może odbyć w głąb siebie- poznając własny potencjał i siłę, pokonując ograniczenia i znajdując radość z samego faktu tej podróży. 

Bieguny - wiara i rozum. Najnowszy projekt Marka Kamińskiego – 3 Biegun - będzie miał przede wszystkim wymiar duchowy. Nie bez powodu za miejsce początkowe wyprawy wybrał Kaliningrad, 
a koniec Santiago de Compostela - finał najsłynniejszej w Europie drogi pielgrzymkowej, szlaku Św. Jakuba. - Ta klamra to kolejne „dwa bieguny” do zdobycia i poznania – podkreśla Marek Kamiński - Kaliningrad, miejsce z którym związany był Immanuel Kant, to symboliczny „biegun rozumu”, Santiago de Compostela to „biegun wiary”. 

Kamiński wyrusza w podróż „szlakiem wartości” - podczas swojej wędrówki będzie spotykał się 
z różnymi ludźmi i rozmawiał o tym, co w dzisiejszej, pogrążonej w duchowym kryzysie, Europie, jest najważniejsze. Poznanych ludzi będzie pytał o to, jakie znaczenie współcześnie mają takie pojęcia jak: prawda, dobro, szczerość, uczciwość, duchowość, miłość, szacunek, czy uważność. O tym, komu te pytania postawi, zdecyduje często przypadek, jednocześnie podróżnik chętnie przyjmie propozycje spotkań i zaproszenia – tę wyprawę można więc współtworzyć razem z nim. 

Marek Kamiński przygotował też specjalny wykład, który planuje wygłosić w różnych, mijanych po drodze szkołach lub na uniwersytetach. „Europa w dobie kryzysu wartości” to wystąpienie, podczas którego podróżnik nie tylko odniesie się do celu swojej aktualnej wyprawy, ale również opowie o podróży z Jasiem Melą i przedstawi autorską Metodę Biegun, czyli sposób na to, by zdobywać własne bieguny i spełniać marzenia. Wykład kierowany będzie głównie do wszystkich tych, którzy chcą na nowo uwierzyć w sens życia zgodnie z najważniejszymi wartościami. 

EduZone. „Szlakiem wartości” będą mogli wyruszyć również uczniowie polskich szkół podstawowych gimnazjalnych i liceów. Jeszcze przed rozpoczęciem projektu uruchomiona zostanie platforma internetowa z modułem edukacyjnym (EduZone) skierowanym do uczniów i nauczycieli. Oprócz wiedzy z zakresu historii i kultury znajdą się tam scenariusze lekcji przygotowane w oparciu o metodę Biegun, e-lerning dla nauczycieli z metody, ćwiczenia i tematy do dyskusji pozwalających odkrywać wartości ważne w kontekście całego społeczeństwa europejskiego. 

Wartości udokumentowane. Efektem ponad 100-dniowej podróży Marka Kamińskiego będzie 72-minutowy film dokumentalny, którego reżyserem i scenarzystą będzie Jan Czarlewski – mieszkający we Francji artysta młodego pokolenia, nagradzany wielokrotnie na festiwalach w Locarno, Amsterdamie i European Film Awards. Film zobrazuje najważniejsze rezultaty projektu i utrwali kluczowe przemyślenia na temat wartości, które Marek kamiński odnajdzie w drodze do Santiago de Comstelo, a które każdy z nas może odnajdować w swoim życiu na co dzień.