Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji w Polityce prywatności.
akceptuję

Obozy

Obozy
Metoda "Biegun" - sztuka osiągania celów wg Marka Kamińskiego

Obozy Zdobywców Biegunów, jako całość, ma na celu wzmocnienie w Uczestnikach pewności siebie, umiejętności planowania, realizacji celów i współpracy z innymi. Ma budować postawy, dawać wiedzę, poczucie wsparcia grupy. Wszystko to odbywa się według unikatowej Metody „Biegun”, stworzonej przez Marka Kamińskiego na podstawie jego przemyśleń, doświadczeń i pracy z innymi. Obóz jest więc zarazem po prostu obozem – czasem pełnym atrakcji i służącym wypoczynkowi, ale też jednocześnie małą „drogą” każdego z uczestników na własny biegun, drogą wspieraną krok po kroku poprzez samą metodę, opiekunów i grupę. Niniejszy manual obejmuje zestaw wspierających ćwiczeń i zadań – indywidualnych i zespołowych – których celem jest „wprowadzenie” do każdego kolejnego kroku Metody i jednocześnie budowanie postaw i wewnętrznych, osobistych zasobów dzieci, jakimi są pewność siebie, panowanie nad lękiem, twórcze posługiwanie się wyobraźnią i komunikacja oraz współpraca z innymi.

Podczas obozu mają miejsce rozmowy indywidualne uczestników z instruktorami, które dopełniają proces przemiany i oparte są na wzajemnym zaufaniu. Ćwiczenia indywidualne, których rezultat zapisywany jest w Dzienniku Zdobywcy prowadzonym przez każdy z uczestników, uczą autorefleksji oraz sztuki planowania. Prowadzenie dziennika to także obserwowanie procesu zmiany, jaki w nich zachodzi, emocji, jakie są pojawiają, by zaowocowało to w przyszłości umiejętnością wglądu. Obóz zawiera również elementu survivalu i pierwszej pomocy oraz treningu fizycznego dopasowanego do uczestników i ich możliwości. Puszczane są również filmy z wypraw p. Marka Kamińskiego, w tym z wyprawy z Jasiem Melą oraz filmy fabularne, które budują pozytywne postawy.

Postawa Zdobywcy to zespół cech, które chcemy wykształcić w uczestnikach obozu. Zdobywca jest odważny, pomocny, wrażliwy na potrzeby innych, asertywny, wytrwały, szczery i słucha głosu swego serca.

CZYTAJ WIĘCEJ O OBOZACH