Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji w Polityce prywatności.
akceptuję

3 biegun

3 biegun
Marek Kamiński na szlaku wartości

Ponad 4000 kilometrów, około 100 dni, tyle samo spotkań i pytań o najważniejsze w życiu wartości. 16 marca 2015 roku Marek Kamiński wyruszył w pieszą podróż z Kaliningradu do Santiago de Compostela – przemierza szlak Św. Jakuba, znany potocznie jako Camino, po to, by inspirować i skłonić do refleksji. Co ważniejsze, tę podróż można współtworzyć razem z nim!


Bieguny. Wszystko zaczęło się od tego, że jako pierwszy i jedyny człowiek na świecie zdobył dwa bieguny Ziemi w tym samym roku a następnie wyczyn ten powtórzył w roli przewodnika z niepełnosprawnym chłopcem Jasiem Melą. Od tamtej pory zdobywa nowe „bieguny” i pomaga innym osiągać własne. W oparciu o te doświadczenia stworzył 10 kroków, które ułożył w motywacyjną metodę Biegun. Pisze książki, bierze udział w spotkaniach i wykładach w Polsce i za granicą. Za każdym razem podkreśla, że najważniejsza podróż to ta, którą każdy może odbyć w głąb siebie – poznając własny potencjał i siłę, pokonując ograniczenia i znajdując radość z samego faktu tej podróży.

Bieguny – wiara i rozum. Najnowszy projekt Marka Kamińskiego – 3 Biegun – Ma przede wszystkim wymiar duchowy. Nie bez powodu za miejsce początkowe wyprawy wybrał Kaliningrad, a koniec Santiago de Compostela – finał najsłynniejszej w Europie drogi pielgrzymkowej, szlaku Św. Jakuba. – Ta klamra to kolejne „dwa bieguny” do zdobycia i poznania – podkreśla Marek Kamiński – Kaliningrad, miejsce z którym związany był Immanuel Kant, to symboliczny „biegun rozumu”, Santiago de Compostela to „biegun wiary”.

Kamiński wyruszył w podróż „szlakiem wartości” – podczas swojej wędrówki spotyka się z różnymi ludźmi i rozmawia o tym, co w dzisiejszej, pogrążonej w duchowym kryzysie, Europie jest najważniejsze. Poznanych ludzi pyta o to, jakie znaczenie współcześnie mają takie pojęcia jak: prawda, dobro, szczerość, uczciwość, duchowość, miłość, szacunek czy uważność. O tym, komu te pytania postawi, decyduje często przypadek, jednocześnie podróżnik chętnie przyjmuje propozycje spotkań i zaproszenia – tę wyprawę można więc współtworzyć razem z nim.

CZYTAJ WIĘCEJ O PROJEKCIE