Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji w Polityce prywatności.
akceptuję

"Gość na plus" w Koszalinie!

2015-10-09
Gość na plus w Koszalinie!

Wczoraj w Koszalinie odbyło się niezwykłe spotkanie. Zostałem zaproszony do mojego rodzinnego miasta przez redakcję „Gościa Niedzielnego” i Radia „Plus” do udzielenia wywiadu na żywo, na który przyszło wiele osób. Nie zabrakło też moich nauczycieli : mojej wychowawczyni Pani Sobierajskiej , Pani Marii Rudeckiej , Pan profesor od historii . Był to bardzo wzruszający dla mnie moment, szczególnie , że spotkanie odbyło się w auli mojego liceum, auli, w której przed laty pisałem maturę . 

Tego samego dnia, ale przed południem nastąpiło wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Centrum Logistycznego mojej firmy. 

Te dwie okazje sprawiły , iż był to dzień wyjątkowy , głęboki i jednocześnie wzruszający. Spotkanie w Koszalinie pokazało, że wyprawy mają sens – potem można dać coś od siebie innym ludziom. Mam nadzieję, że na wiosnę wrócę tam z premierą filmu . 

Mam nadzieję, że wkrótce napiszę więcej . Tymczasem załączam wiersz Pani Profesor Marii Rudeckiej, która napisała go po mojej wyprawie na biegun pamiętając ostatnią lekcję polskiego, kiedy Pani Profesor interpretowała „Dżumę” Alberta Camus. Pamiętam też, że nauczyciele chronili mnie w trakcie stanu wojennego, kiedy nosiłem opornik w klapie marynarki i buntowałem się przeciw obowiązującemu systemowi  Bez nich mógłbym zostać niedopuszczony do matury ! 

Powrót do szkoły był czymś niezwykłym… Być może zainspirowany Panią Marią zacznę pisać wiersze…  tak jak kiedyś z myślą o lekcjach języka polskiego zacząłem pisać książki… Teraz pozostaje mi zacząć załączać wiersze Pani Profesor Marii Rudeckiej. 

Bardzo dziękuję za to spotkanie Emotikon smile

Zrzut ekranu 2015-10-13 o 16.24.54.png
«poprzedni wpisnastepny wpis»
Ten wpis nie był jeszcze komentowany.