Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji w Polityce prywatności.
akceptuję

Podróżuj odpowiedzialnie

2017-10-10
Podróżuj odpowiedzialnie


Już jutro kolejna wyprawa. Zawsze, gdy przygotowuję się do nowej, zaczynam rozmyślać o tych, które już przeżyłem. Analizuję, by nie powielić starych błędów, ale też wykorzystać wnioski i doświadczenia z poprzednich ekspedycji. Wyprawa wokół Tatr jest dla mnie szczególna. To preludium większego projektu o zasięgu globalnym, o którym jeszcze tutaj napiszę. 

Idea No Trace, czyli nie zostawiania za sobą śladów, kiełkowała we mnie już od kilku dobrych lat, a ponad 40 lat podróży po świecie uwrażliwiło mnie na przyrodę i potrzebę ochrony środowiska naturalnego. Stąd idea No Trace w mojej najnowszej wyprawie - czyli świadome i odpowiedzialne podróżowanie. Idea powstała w Stanach Zjednoczonych i rozprzestrzenia się na cenne przyrodniczo obszary świata. Stosowanie kilku prostych zasad zmniejsza nasz wpływ na środowisko naturalne i pozwala zachować wiele pięknych miejsc dla naszych dzieci i wnuków. 

Leave Trail - pozostaw po sobie ślad. Jednak niech tym śladem nie będzie góra odpadów i zniszczenie środowiska naturalnego. Pozostaw po sobie ślad w ludzkich umysłach - swoją ideą oraz odpowiedzialną postawą. Razem stwórzmy modę na podróże, w czasie których naturalne środowisko, które dostarcza nam tyle radości, nie ucierpi. 

Dołącz do mnie na Facebooku i śledź moją drogę dookoła Tatr. Dołącz do mojego świata i podróżujmy razem!
«poprzedni wpisnastepny wpis»
Ten wpis nie był jeszcze komentowany.