Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji w Polityce prywatności.
akceptuję

Przedpremierowy pokaz filmu "Pielgrzym"

2016-07-06
Przedpremierowy pokaz filmu Pielgrzym
„Na tej drodze nie ma przypadków” – tak europejskie szlaki świętego Jakuba podczas przedpremierowego pokazu filmu „Pielgrzym” podsumowali goście wydarzenia – osoby, które miały okazję wędrować szlakiem jakubowym, a także towarzyszyły Markowi Kamińskiemu podczas jego wyprawy z Kaliningradu do Santiago de Compostela. Niektórzy przeszli z nim kilka, inni kilkanaście, a jeszcze inni kilkadziesiąt kilometrów. Najwytrwalszym okazał się oczywiście reżyser - Jan Czarlewski, który w ślad za polarnikiem wyruszył z kamerą i tym samym odbył swoje własne Camino. Marek Kamiński bowiem postanowił iść z Kaliningradu – bieguna rozumu do Santiago de Compostela – bieguna wiary. I tak przeszedł 4000 km w poszukiwaniu siebie, wartości i Boga! Obaj: polarnik i reżyser wędrowali przez Europę, podziwiając nieraz nawet zaskakujące widoki, spotykając ludzi, z którymi mogli dzielić się dotychczasowym doświadczeniem, prowadzić rozmowy, dyskusje i tak ujęcie po ujęciu powstawał film drogi – „Pielgrzym”, którego przedpremierowy pokaz odbył się wczoraj w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

Film jednocześnie wzruszył i rozbawił widzów pokazując jak nieprzewidywalna może być ta droga, według słów Marka Kamińskiego: „w pewnym sensie nieodkryta i tajemnicza, silniejsza niż wola i wyobrażenia. Ta, która jest tą najtrudniejszą, bo jednocześnie jest drogą do samego siebie”. Niewątpliwie potwierdzili to Jan Czarlewski – reżyser, Marek Tomaszewski, Piotr Janukowicz i Wojciech Ławrynowicz, których na scenę zaprosiła Beata Szewczyk (Radio Gdańsk) do krótkiej dyskusji. W niej poprzez połączenie internetowe chwilowo wziął udział Marek Kamiński pozdrawiając widzów z podróży przez Snatiago de Compostela do Marrakeszu.


Fundacja Marka Kamińskiego wraz zespołem serdecznie dziękuje: Janowi Czarlewskiemu, Markowi Tomaszewskiemu, Piotrowi Janukowiczowi, Wojciechowi Ławrynowiczowi oraz Beacie Szewczyk za interesującą dyskusję, a szczególnie dziękujemy Wam – widzom za to, że tak licznie przybyliście na przedpremierowy pokaz.

Tym samym zachęcamy do śledzenia oficjalnego fanpage'a Pielgrzym/The Pilgrim, gdyż właśnie tam znajdziecie informacje o premierze i kolejnych pokazach!
«poprzedni wpisnastepny wpis»
Ten wpis nie był jeszcze komentowany.