Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji w Polityce prywatności.
akceptuję

Fundamentem dla projektu Life Plan, 8 - miesięcznego rozwojowego programu stypendialnego, jest metoda Biegun autorstwa Marka Kamińskiego. Powstała ona na bazie doświadczeń z wypraw znanego polskiego polarnika i podróżnika. Ten program, Life Plan, jest kontynuacją wsparcia młodych ludzi w podejmowaniu zmiany w ich życiu. Tak, jak metoda Biegun wpłynęła na Jaśka Melę podczas wypraw na Bieguny w 2004 roku.


Celem Life Planu na 2018 rok jest objęcie wsparciem 50 uczestników w wieku 12 – 16 lat, którzy w czasie 8 miesięcy poznają metodę Biegun, nauczą się korzystać z narzędzi pomagających im realizować cel. W czasie całego procesu sformułują swój cel i będę go realizować. W trakcie programu będą mieli szansę zbudować poczucie własnej wartości oraz postawę Zdobywcy. Uczestnicy wypracują nowe kompetencje, które realnie pozwolą im kształtować swoje życie i podejmować decyzje.


Realizację projektu planujemy rozpocząć w 2018 roku. W ciągu następnych 10 lat chcemy objąć programem około 1000 dzieci – 100 rocznie. 


Uczestnicy przejdą przez 8 modułów edukacyjnych w tym:


  1. dwutygodniowe Obozy Zdobywców Biegunów, 
  2. warsztaty rozwoju kompetencji,
  3. wyprawę. 


Dodatkowo przewidziane jest 7 sesji indywidualnych z trenerem metody Biegun, podczas których uczestnicy będą wspólnie z trenerem szukać rozwiązań dla pojawiających się w trakcie procesu trudności i wyzwań.


Autorem metody Biegun jest Marek Kamiński przedsiębiorca, mentor, mówca, którego przygody podróżnicze zaczęły się dawno temu kiedy mały Marek zaczytywał się w podróżniczych książkach


Life Plan będzie opierał się na zbudowaniu relacji wzorowanej na przykładzie znanego polarnika Marka Kamińskiego i Jaśka Meli, kładąc nacisk na rozwijanie osobistego potencjału i budowaniu w uczestnikach programu poczucia odpowiedzialności za swoje życie i podejmowane decyzje. Uczestnicy będą objęci rocznym wsparciem psychologicznym i coachingowym, podczas którego przejdą kolejne kroki Metody Biegun (sztuki osiągania celów według Marka Kamińskiego) i wcielą je w życie. Konsultacje z opiekunem będą miały na celu monitorowanie postępów, ale również znalezienie rozwiązań dla pojawiających się w trakcie procesu trudności i wyzwań.


Zapraszam do kontaktu - Anna Mikians (koordynator Life Plan)

Tel: +48 608 060 412, mail: a.mikians@kaminski.pl